Случувања

Адел успеала да симне 10 килограми со пилатес

adel poslaba od koga bilo so pilates oslabela nad 10 kilogrami 01

Познатата дива Адел (31), има ослабено дури неверојатни 10 килограми, преку вежбање пилатес.

Својата одлична фигура, Адел ја покажа на 33-от роденден на пејачот Дрејк, кој го прослави неделава.

adel

Пејачката се појави во црн кадифен фустан со голи раменици и минимален накит, сребрени обетки. Косата ѝ беше врзана високо во опавче, а шминката ја усоврши со впечатлив ајлајнер.

Во јуни, јавноста дозна дека Адел почнала да вежба пилатес. Тренинзите ѝ помогнаа на пејачката да изгледа сосема непрепознатливо.

Адел ужива во својот живот и целосно е посветена на својот син, велат извори блиски на пејачката.

Пилатесот многу ѝ се допаднал на пејачката, а тоа што ослабела било само бонус за неа.
Таа изјавила дека вежбањето го започнала поради своето здравје, но и за полесно да ја издржи турнејата.

Прочитајте и...  Внимавајте: Откриен проблем кај новиот Самсунг, може да се отклучи со било чиј отпечаток

На забавата, Адел беше забележана со ѕвезди како Диди и Крис Браун. Сепак, артистот Скепта, за кој се верува дека е нејзиното ново момче, не бил присутен на роденденот.
Адел уште еднаш покажа дека се чувствува одлично во своја кожа и им даде пример на жените ширум светот како да се грижат за себе и своето здравје.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top