Галерија

Афитос – волшебно грчко селце кое вреди да го посетите

Афитос е традиционално грчко селце, лоцирано на Касандра, Халкидики, само 83 километри од Солун.

HAL KASSANDRA afitos 17

Она по што е посебно прочуено е фантастичниот поглед кој го нуди од шеталиштето кон Торонеос заливот.

Афитос се протега на рид веднаш над брегот, а голем дел од куќичките не се модернизирани, па тоа создава еден поинаков шмек.

Во идеална хармонија со природната убавина, таму ќе пронајдете плажи, барови и ресторанчиња од кои едноставно нема да сакате да се заминете.

Screenshot 1

Ако се одлучите летово да се упатите кон Афитос, обидете се да ги посетите следниве неколку места:

Imeros Cocktail Bar

imeros

Oceanides

okeanides

Thea Thalassa

tea talasa

Sparos Meze Bar

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-4.jpg

Lime Beach Bar

lajm
Прочитајте и...  4,5 милиони цвеќиња го претвораат овој јапонски парк во вистинска бајка (ФОТО)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top