Македонија

Ајде хумани луѓе: Да му помогнеме на малиот Влатче

image 112876

Се бара помош за малиот Влатче, кој мора да замине на лекување во странство, откако физикалната терапија во нашата држава не дала ефект.

„Тригодишниот Владимир Грчев од Струмица има потреба од наша помош! Боледува од целебрална парализа и неговите родители треба да го однесат на третмани и рехалибитација во Турција во една од клиниките“, се споделува на социјалните мрежи.

image 112875

Телефонските броеви за донации и сметки се следниве:

(ТЕЛЕКОМ) 143 123
(А1-ВИП) 143 465

Sparkasse Банка

250008000810856

Комерцијална Банка

300031000004317

ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ДОНИРАТЕ ОД СТРАНСТВО:

Viktorija Grcheva

IBAN: MK07250082220151433

SWIFT: INSBMK22

Прочитајте и...  Додека постите, внесувајте ги овие намирници: Ќе имате имунитет посилен од било кога
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top