Македонија

Ако имате симптоми на корона вирус, јавете се на овие телефонски броеви

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот Фејсбук профил повторно ги посочи телефонските броеви на кои граѓаните може да пријават доколку имаат сомнителни симптоми налик корона вирусот.

⚕️ Потсетуваме дека за контакт по пристигнување во територијата на Република Северна Македонија и при сомнителни…

Gepostet von Венко Филипче am Dienstag, 25. Februar 2020
Прочитајте и...  Еден од македонските државјани на крузерот заболен од корона вирус, потврди МЗ

Најпопуларно

To Top