Македонија

Ако можат текстилните работнички можете и вие, вашите животи не се повредни од нашите: Граѓанка бpyтaлно реагираше до пратениците

Oткако деновиве од парламентарното мнозинство истакнаа дека планираат пратениците да работат и гласааат од дома, врие од жестоки реакции на социјалните мрежи. Граѓаните бараат пратениците како и работниците, лекарите, новинарите… редовно да одат на работа и да ги оправдаат високите плати.

Интересен статус на Фејсбук кој предизвика голем број реакции напиша Силвана Митрева:

“Ако можат текстилните работнички, продавачките, лекарите, јас и останатите граѓани кои ви даваат плата, да одат на работа, ќе си одите и вие г-да пратеници.

Ако сакате онлајн парламент, ќе ви отвориме канал на јутуб , па ќе ве плаќаме од преглед.

Ги имате сите услови за заштита, огромни сали кај што можете да држите дистанца, ќе си носите маски и ќе си работите како сите.

Во ништо не треба да бидете повластени. Вие сте наши пратеници, како е за народот, така и за нивните пратеници.

Народот ви ги овозможи сите услови, а вашите животи не се повредни од нашите”.

Прочитајте и...  Анестезиолог, гинеколог и медицинска сестра од битолската болница „Плодност“ се заразени со Ковид-19, директорот бара масовно тестирање

Ако можат текстилните работнички, продавачките, лекарите, јас и останатите граѓани кои ви даваат плата, да одат на…

Gepostet von Silvana Mitreva am Donnerstag, 3. September 2020

Извор: Маркукуле

Најпопуларно

To Top