Македонија

Актерката Јелена Јованова стана мајка

Популарната актерка Јелена Јованова стана мајка. Таа роди син, а се породи во болница во Загреб околу 14 часот. Мајката и бебето се добро. Бебето се уште нема име, иако во опција биле две имиња.

Јелена во 2015 година се омажи за хрватскиот актер, колега Стјепан Периќ, со кој се запознаа на  снимање на серијата „Тајни“. Нивната венчавка беше во Загреб со блех-оркестар од Штип ни откри Јелна во интревју за „Репортер“. Актерката е актуелна кај нас сега по улогата на Јелена од Драчево од серијата „Преспав“.

Прочитајте и...  Во здраво тело здрав дух: Вежбајте со Талат од „Преспав“ на тетовски начин

Најпопуларно

To Top