Нивото на морето кај Сплит е зголемено за 1,5 метри над мареографската нула или 91 сантиметар на средно ниво.

Прочитајте и...  Мајка монструм ја терала својата ќерка да спие со братот на својот нов сопруг
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде