Случувања

Алиша Кис ќе биде водител на годинешните Греми награди

„Знам како е да се биде на таа сцена, и ќе ги донесам цела моја енергија и свежина“ рече Кис, која има добиено 15 Греми награди. „Премногу сум возбудена од церемонијата на најголемата ноќ во музиката, и да се прослават креативноста, моќта и магијата. Особено сум возбудена за сите жени кои се номинирани оваа година!“.

Ова ќе биде прв пат Алиша Кис да биде водител на шоуто.

Помеѓу годинешните номинации се рап артистите Кендрик Ламар и Дрејк. Двајцата имаат осум и седум номинации, соодветно.

Греми наградите ќе се одржат на 10 Февруари.

Прочитајте и...  Почина Дејвид Белами - ботаничар кој преку ТВ екраните го збогати знаењето на многу луѓе ширум светот
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top