Македонија

АЛСАТ: Од среда полициски час од 16:00 до 05:00 на цела територија, за викендите 24 часовна забрана за движење!

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, дознава Алсат.

Преку викендите, полицискиот час ќе биде во сила 24 часа.

Прочитајте и...  Наместо да биде во изолација се качил во автомобилот и се шетал во два града- кичевец скапо ќе го плати ова прекршување!

Најпопуларно

To Top