Македонија

Антониа Гиговска влезе во суперфиналето на „Пинкови ѕвездички“ со „Тајно моја“

maxresdefault 2

Македонската пејачка Антониа Гиговска вчера се избори за место во суперфиналето на музичкото шоу „Пинкови ѕвездички ол старс“. По одличните критики и изведба на „Полско цвеќе“, вчера Гиговска повторно избра песна од Тоше.

Прочитајте и...  Исчезната малолетничка од Штип
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top