74426901 1217368798448453 3186286729090826240 n

“Почитувани, голем пожар се приближува кон манастирот Преображение!! Апел за помош до сите луѓе без разлика на нивната политичка и верска припадност за негово гаснење!! СЕКОЈА ПОМОШ Е ДОБРОДОЈДЕНА !! Голема благодарност до сите членови на УМС Крушево, кои активно се вклучија во синоќешната борба со огнот, голема благодарност и до сите граѓани и служби!! ПРИРОДАТА Е ВО ПРАШАЊЕ, А СО НЕА И НИЕ!! ТАА МОЖЕ БЕЗ НАС, НИЕ БЕЗ НЕА НЕ!!”, информираат на Фејсбук страната од Унијата на млади сили при ОК ВМРО-ДПМНЕ Крушево.

Почитувани, голем пожар се приближува кон манастирот Преображение!! Апел за помош до сите луѓе без разлика на нивната…

Gepostet von УМС ВМРО-ДПМНЕ Крушево am Montag, 28. Oktober 2019
Прочитајте и...  Шара забрзано се уништува, еколозите алармираат да се прогласи за национален парк
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за