АПЕЛ: Голем пожap се пpиближyва кон манacтиpoт на Тоше Пpoecки над Крушево

“Почитувани, голем пожар се приближува кон манастирот Преображение!! Апел за помош до сите луѓе без разлика на нивната политичка и верска припадност за негово гаснење!! СЕКОЈА ПОМОШ Е ДОБРОДОЈДЕНА !! Голема благодарност до сите членови на УМС Крушево, кои активно се вклучија во синоќешната борба со огнот, голема благодарност и до сите граѓани и служби!! ПРИРОДАТА Е ВО ПРАШАЊЕ, А СО НЕА И НИЕ!! ТАА МОЖЕ БЕЗ НАС, НИЕ БЕЗ НЕА НЕ!!”, информираат на Фејсбук страната од Унијата на млади сили при ОК ВМРО-ДПМНЕ Крушево.

Почитувани, голем пожар се приближува кон манастирот Преображение!! Апел за помош до сите луѓе без разлика на нивната…

Gepostet von УМС ВМРО-ДПМНЕ Крушево am Montag, 28. Oktober 2019
Прочитајте и...  12% од граѓаните немаат доволно средства за да се прехранат, само 1% може да купи стан
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде