8AB03ED4 6D99 4D94 8701 5C81C520B92A

Синоќа околу 23 часот, автобус на превозникот „Глушиќ превоз“ излетал од патот и се превртел кај местото Плевља, северна Црна Гора. Како што јавува црногорската информативна агенција МИНА, во несреќата повредени биле 37 патиници, а за среќа немало лица кои се во животна опасност.

Во незгодата учествувало и помало патничко возило, со кое најверојатно автобусот дошол во контакт пред да излета од патот.

Прочитајте и...  УАПСЕНИ ГАЗДАТА НА „ДУРМО ТУРС“, ВОЗАЧОТ И УШТЕ ПЕТМИНА
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде