policiskalenta publicist
policiskalenta publicist
policiskalenta publicist
policiskalenta publicist

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера вечерта се случила на патот Куманово – Крива Паланка.

М.Р.(22) од Куманово, кој управувал патничко возило „пежо’’, со кумановски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобиле М.Р. и сопатниците А.С.(22) и А.Д.(23), сите од Куманово, и биле пренесени во болницата во Куманово за укажување лекарска помош, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Прочитајте и...  Квотите за лекови од утре заминуваат во историјата
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за