in

Бабичка уапсена на својот 100-ти роденден: Причината ќе ве насмее! (ВИДЕО+ФОТО)

За својот јубилеен роденден, 100-годишната Американка посакала да искуси апсење и таа желба ѝ била исполнета кога во вторникот ја привеле полицајци поради „егизибиционизам“ во домот за стари лица и ја однеле до затворот.

Под будното око на своите соучесници, Рут Брајант е уапсена, двајца полицајци ѝ ставиле лисици на рацете, ја ставиле во полициско возило и ја однеле, со вклучени сирени, како што е редот, до затворот во Персон, Северна Каролина.

Како што објавил локалниот медиум „Courier Times“, старицата со мака излегла од возилото.

Притоа протестирала и им сугерирала на полицајците дека би им било подобро да ги приведат произведувачите на „проклетите седишта“!

„Сите треба да бидат уапсени“, рекла таа.

Image result for 100-year-old woman celebrates birthday by going to jail

Потоа била снимена, како сите осомничени, за полициско досие. Ја добила снимката за спомен и била вратена во домот за стари лица.

Прочитајте и...  ФОТО: Гинисов рекорд за најдолги вештачки нокти, овој маж подготвува многу повеќе!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote