in

Бекам за својот клуб гради стадион од 930 милиони долари

Дејвид Бекам по завршувањето на фудбалската кариера сериозно влезе во светот на бизнисот. Тој основаше фудбалски клуб во САД. Неговото име е Интер Мајами и од следната сезона ќе играат во МЛС лигата.

new miamijul9

За таа цела Бекам со уште неколкумина инвеститори градат стадион кој ќе чини 930 милиони долари и кој е вистински вселенски брод. Ќе се вика „Мајами фридом парк“ и ќе ги има сите услови за уживање. Ќе прима 25.000 гледачи со сите пропратни елементи па дури и шопинг мол внатре во објектот.

Додека тој се прави ѕирнете како ќе изгледа.

https://www.instagram.com/p/B37PBxDhXL1/?utm_source=ig_embed
Прочитајте и...  За време на говор во собранието пратеник извади прстен и ја запроси својата колешка од истата партија (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote