in ,

Бернејс Пропаганда со нова песна, пренесувајќи силна порака

Македонскиот бенд Бернејс Пропаганда, после подолга пауза со нова песна и спот на истата наречена “Ретки Билки“. Новата песна е дел од најновиот албум “Втора младост, трета светска војна“ кој ќе излезе во јавност на 4ти септември, изјавуваат од Moonlee Records.

Прочитајте и...  Заборавете сè што сте виделе досега: Ова е најлудата голманска одбрана во историјата (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote