Беше најубава актерка во Југославија: Денес има 66 години и уште остава без здив кога позира во бикини

Легендарната актерка Даница Максимовиќ повторно ја воодушеви јавноста на Балканот.

danica maksimovic petar djordjevic 4 770x410 1566631759

Убавата актерка уште еднаш на социјалните мрежи покажа дека и во седмата деценија од животот нема проблем да позира во костим за капење.

Сега популарната актерка која одмара во Црна Гора ја покажа својата става во црно бикини.

1danica

Фотките на Даница во бикини експресно добија илјадници лајкови и позитивни коментари.

Инаку, Даница Максимовиќ има 66 години и неколку децении важи за една од најубавите и најатрактивните актерки во екс Југославија.

danica3
Прочитајте и...  Меган во кожно здолниште, луѓето не можеле да ги тргнат погледите од неа
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде