Македонија

Бескрајно ќе ни недостауваш – колегите се простија од актерката Билјана Беличанец

Многумина од нејзините колеги се простуваат од неа преку социјалните мрежи, а очигледно Беличанец ќе остане запаметена пред се како добар човек, а потоа и како актерка, мајка, сопруга.

Нејзиниот колега Драган Спасов – Дац се прости со многу емотивна порака. Тој го напиша следното:

https://www.facebook.com/dragan.s.dac/posts/10216220845006421

За Беличанев последно збогум напиша и актерката Јелена Жугиќ.

Почивај во мир драга Беличанец, во вечноста пронајди го тоа што овде не можеше…бескрајно ќе ни недостасуваш…

Gepostet von Јелена Жугиќ am Samstag, 6. April 2019

И Благоја Чоревски – Чоре напиша статус за неговата помлада колешка.

„Денес сум многу тажен. Во вечноста замина МОЈАТА ГЛУМИЦА. Нека ти е вечна слава“.

Актерот Сашо Тасевски пак се прости со подолг текст, во кој ја опишува неговата колешка. Статусот ви го пренесуваме во целост:

Билјана Беличанец влезе во канцеларијата. Два месеци откако ме назначија за директор. Седна како на жар карши мене, зад…

Gepostet von Sasho Tasevski am Sonntag, 7. April 2019

Ова е само дел од пораките кои ги пишуваат колегите на познатата актерка.

Прочитајте и...  СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоко Јовиќ извади куфер сред свирка за да собере пари за операција на Ирена

Билјана Беличанец зад себе остави две малолетни деца и сопруг.

Најпопуларно


To Top