Животински свет

Бездомно куче итно примено во болница – пријателите го чекаа цела ноќ за да му покажат дека не е сам

Во регионалната болница Алтоа Вале во јужната бразилска држава Санта Катарина било примено едно бездомно куче кое се вика Цезар за да го добие потребниот третман за болеста од која се лечи.

kris

Група од четири кучиња стоела на вратата на болницата трпеливо и загрижено чекајќи го Цезар.

Крис, вработена во болницата, подоцна дознала дека за нив се грижи Цезар кој често останувал гладен само за тие да бидат најадени.

-Сите се јадени и со добра тежина. Гледајќи како го чекаат пред вратата, гледам колку многу го сакаат. – изјави Крис за DoDo.

Equipe Pronto Socorro HRAV – Juntas somos mais fortes. #adoro

Gepostet von Cris Mamprim am Sonntag, 11. November 2018

Кога Цезар се опоравил, Крис ги пуштила неговите другарчиња кратко да го посетат, а на Цезар му дала да јаде.

-Малку касна, а другото го остави за неговите пријатели. – изјави Крис.

Прочитајте и...  МОЌНО ВИДЕО: Дали заборавивме да стекнуваме нови пријателства?

Fico feliz pela repercussão que teve a foto dos amigos fiéis esperando seu dono no hospital. Não esperava tanto, até…

Gepostet von Cris Mamprim am Montag, 10. Dezember 2018

Најпопуларно


To Top