Македонија

Безживотно тело пронајдено кај Канео

Безживотно тело на маж било забележано попладнево во водите на Охридското Езеро, од страна на случаен минувач.

Случајот го потврди портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. Тој информира дека медицинска екипа утврдила смрт, а истрагата треба да ги утврди причините кои довеле до трагедијта.

Извор: Охридњуз

Прочитајте и...  Дебарските сточари го истураат млекото на улица, како револт против изолација: 1,5 тони нема каде да однесеме

Најпопуларно

To Top