Македонија

БИДЕТЕ ХУМАНИ: Донирајте за младиот Незир да застане нозе

Да ја покажеме хуманата страна и да донираме за Незир Чајани. Тој по пад од езерото Матка, доживува тешка повреда на рбетот и е комплетно неподвижен, и со отежнати животни процеси. Во моментов е сместен во клиниката “Жан Митрев” каде му е пружена соодветна терапија и нега како би се продолжило следење на состојбата и соодветно лекување.

Прочитајте и...  Граѓаните да не се вознемируваат: Во 18 часот артилериска стрелба по повод НАТО
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top