Битолчанец измамил сограѓанин за над 60 илјади евра

money

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.Б. (53) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Вчера на улица „Цветан Димов“ во Битола, пријавениот го довел во заблуда Ј.Н. (74) од Битола, кој му дал 4.000.000 денари и 500 американски долари, околу 65 000 евра, по што тој парите ги задржал за себе.

Прочитајте и...  Над 200 метри кубни ѓубре собрани од дивите депонии низ Битола
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде