Македонија

Благој Нацоски со апел од Милано по смртта на негов пријател од корона вирусот (ВИДЕО)

Оперскиот пејач, Благој Нацоски, кој живее и работи во Милано, упати видео апел да се сфати сериозно ситуацијата со коронавирусот.

Апел!

Драги мои Македонци СЕДЕТЕ ДОМА!!! …повеќе во видеото…#КоронаВирус #coronavirus #covid19 #stayhome #седисидома

Gepostet von Blagoj Nacoski am Samstag, 14. März 2020
Прочитајте и...  Денеска е Свети апостол Симон Зилот

Најпопуларно

To Top