in

Близнаци или двојници? – Славни личности кои си личат како „јајце на јајце“

Навикнати сме да мислиме дека не постојат идентични снегулки, но тоа сепак било возможно. Истото може да се случи и со луѓето. Секој од нас е уникатен, но понекогаш сличноста помеѓу 2 различни луѓе предизвикува сомнеж.

Ние бевме воодушевени од тоа колку слично изгледаат овие неповрзани слвни личности, па едвај чекаме тоа да го споделиме со вас.

Џефри Дин Морган и Хавиер Бардем

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Вил Ферел и Чед Смит

Will Ferrell and Chad Smith

Линда Евангелиста и Мила Јовович

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Марго Роби и Џејми Пресли

Margot Robbie and Jaime Pressly

Марк Стронг и Стенли Тучи

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Џеф Бриџис и Курт Расел

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Џенифер Ејл и Мерил Стрип

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Џим Белуши и Бил Мари

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Ајла Фишер и Ејми Адамс

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Иан Сомерхолдер и Роб Лоу

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Хилари Сванк и Џенифер Гарнер

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Брајс Далас и Џесика Чајстен

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Хенри Кавил и Мат Бомер

Henry Cavill and Matt Bomer

Џозеф Гордон-Левит и Хит Леџер

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Хелен Хант и Џоди Фостер

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Хелена Кристенсен и Камерон Диаз

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Лук Еванс и Орландо Блум

15 Pairs of Celebrities Whose Similarities Are Driving Us Crazy

Џеси Племонс и Мет Дејмон

Логан Маршал-Грин и Том Харди

Кира Најтли и Дејзи Ридли

Кристофер Абот и Кит Харингтон

Џенифер Лоренс и Бела Хадид

Џенифер Лав Хјуит и Лејси Чаберт

Прочитајте и...  Оваа девојка не ја скратила косата скоро 30 години - изгледа како вистинска Рапунзел

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote