Семејството Василевски од Куманово има итна потреба од помош. Живее во неприфатливи услови и во скоро разрушен дом. Главата на семејството – Трајко Василевски – е болен од срце и не е во состојба да работи. Исто така боледува од кила и мора итно на операција. Едната нога му е 3см пократка од другата и мора да прави операција на колк. Неговата ќеркичка Меланија има 7 години и има значително намален слух.

dom Copy 1
dom2 768x461
dom1 768x1280

Нивниот дом има потреба од реставрација бидејќи при невреме постои можност од струен удар. Исто така им фали и мебел.

Ова се документи од дијагнозите на Трајко и неговата ќерка:

30712391 234972693727967 3292928022566404096 n
30716187 234972723727964 2277768925418618880 n
30725386 234972683727968 3949825085598072832 n
30727536 234972673727969 2612302910196809728 n
30729284 234972717061298 3060961584848306176 n
31073075 234972687061301 8738791522754887680 n

Денарска сметка на Трајко:

320500008706022

Девизна сметка:

МК07 3205 4002 7651 963

Централна кооперативна банка

Преземено од: zase.mk

Прочитајте и...  ФОТО: Сообраќајна несреќа во Аеродром
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.