Македонија

Брачен пар од Скопје произведува и подарува заштитни маски

Брачен пар од Скопје самоизлоацијата ја поминува во изработка на заштитни маски.

Како што објави на својот фејсбук-профил Ирена Кироска, нејзините родители за време на карантинот со полна пареа изработуваат маски за оние на кои им се потребни и ги нудат бесплатно.

Karantinskata rabotilnica na majka mi i tatko mi pod polna parea 🥰..Na kogo mu trebaat obratete se slobodno…P.S ne se plakjaat ❤

Gepostet von Irena Kiroska am Dienstag, 31. März 2020
Прочитајте и...  107 нови заболени од КОВИД-19, вкупно 1081 заболени

Најпопуларно

To Top