Македонија

Браќа од Гостивар донираа 400 оброци за дежурните лекари, пожарникари и полицајци во Тетово

Браќата Бесим и Хамит Латифи, сопсвеници на ресторанот „New Albis Гостивар“ поделија 400 оброци за дежурните во болницата во Тетово, Комуналец-Тетово и полицијата и противпожарната единица Тетово.

Почит и поклон до замја за нашите New Albis Гостивар и Бесим и Хамит Латифи!Со оглед на состојбата во која се наоѓаме…

Gepostet von GastroMak am Samstag, 11. April 2020

Република

Прочитајте и...  Македонската апликација наградена: Секој километар пешки или на велосипед носи поен за попуст

Најпопуларно

To Top