in

Бразилскиот претседател заразен од корона вирусот, имал средба со Трамп минатата недела

Локалните бразилски медиуми објавија дека претседателот на државата, Жаир Болсонаро, бил позитивен на тестот за корона вирусот. Болсонаро беше минатата недела на средба со американскот претседател Доналд Трамп во неговото одморалиште во Флорида, Мар-а-Лаго.

Претходно беше објавено и дека неговиот главен советник за комуникации е заболен од Ковид-19.

Засега нема информации дали Трамп е тестиран на вирусот.

Прочитајте и...  Откриени нови предци на модерниот човек, еволуцијата станува сè покомплицирана

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote