in

Бразилскиот претседател заразен од корона вирусот, имал средба со Трамп минатата недела

Локалните бразилски медиуми објавија дека претседателот на државата, Жаир Болсонаро, бил позитивен на тестот за корона вирусот. Болсонаро беше минатата недела на средба со американскот претседател Доналд Трамп во неговото одморалиште во Флорида, Мар-а-Лаго.

Претходно беше објавено и дека неговиот главен советник за комуникации е заболен од Ковид-19.

Засега нема информации дали Трамп е тестиран на вирусот.

Прочитајте и...  Пред три дена за инает фаќаше микрофони со рака, сега е првиот кошаркар со Ковид-19

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote