Бремено куче кое било застрелано 17 пати се квалификува како куче за терапија

Неверојатно куче, кое било застрелано 17 пати пред да биде исфрлено на улица, најде нова работа како куче за терапија.

Меги, кученце старо 5 години, беше пронајдена во Либан со нејзините очи испукани и ушите исечени, патејќи од скршена вилица.

5 годишната Меги исто така била бремена кога ја нашле во кутија, заврзана за нозете.

Сепак, приказната не завршува тука за чудесното кученце. Таа е спасена од организација наречена Wild At Heart фондација, па откако нејзината приказна се проширила, посвоена е од жена од Англија.

Сега, Меги е куче за терапија и има голем број на Инстаграм следачи.

Прочитајте и...  Жена си го бојадисува кучето розово, а третман ја чини 150 евра
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за