Македонија

Бројот на заразени повторно расте, нови 29 заболени од КОВИД-19

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 6 оздравени пациенти.
– Штип 1
– Велес 3
– Гостивар 1
– Кочани 1

Во изминатите 24 часа направени се 349 тестирања, а потврдени се 29 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-9, Куманово-1, Прилеп-6, Тетово-5, Струга-2, Велес-2, Битола-2, Охрид-2. Досега во земјата се направени вкупно 20088 тестирања на КОВИД-19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1723, бројката на оздравени пациенти е 1235, на починати е 95, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 393.

Прочитајте и...  Кога зрелоста се цени: Суперхикс добија свои восочни фигури! (ФОТО)

Најпопуларно

To Top