Брутално крштевање во Русија – мајката принудена да реагира

Руски поп брутално крштеваше бебе. На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео на кое може да се види бруталното однесување на ова свештено лице.

majka prinudena da intervenira otkako pop od rusija nasilno go krsteva bebeto video 001 228637

Исто така на видеото може да се види дури како мајката интервенира за да ја запре бруталната крштевка на нејзиното бебе.

„Бебето има гребаници по неговиот грб и врат. Сега има панични напади и хистерија, се плаши од сè,“ тврди мајката.

Поп од Русија беше суспендиран во времетраење од 1 година, откако насилно го крштева бебето кое вреска од страв.

За целата ситуација да биде уште по шокантна попот изјави дека на ваков начин веќе 26 години крштева деца.

Прочитајте и...  Сибирски хирург го користи годишниот одмор да патува по светот и бесплатно да оперира деца
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде