Свет

Цената на нафтата влезе во минус за прв пат во историјата

Вистински спектакл се случи на нафтениот пазар денес.

Цената на нафтата падна под 0 долари за барел. Најлошото е што нема назнаки дека нешто наскоро ќе се промени.

Цените на сировата нафта паднале поради длабоките економски тензии предизвикани од коронавирусот, оставајќи ги трговците очајни.

Нафтените компании се надеваат дека ќе биде запрена трговцијата со нафта бидејќи тргувањето им создава загуби.

Новата цена на сировата нафта на моменти достигнувала цена од -30 долари за барел, што знали дека трговците губат 30 долари за да продадат еден барел нафта.

Прочитајте и...  Во Германија тајно снимено мачење на мајмуни кои испуштаат болни крици (Фото+Видео)

Најпопуларно


To Top