in

Чајна инхалација: Метод за олеснување и лечење на воспаление на синуси

Колку пати сте посегнале по „готов“ лек кога носот ви е затнат поради настинка или алергии? Многу од нив се во потрага по брзи и едноставен природни решенија за овој незгоден проблем, но во брзината на животот не наоѓаат време да најдат квалитетни и докажани методи.

Бидете креативни и затоа сварете чај од ѓумбир, ментол, жалфија или камилица. Можете да сварите и смеса од чаеви.

По зовривањето, во течноста ставете три до пет капки етерично масло

Овој чај не е за пиење, туку за инхалација.

Комбинацијата од лековити билки и етерични масла е природно средство кое делува во отворање на дишните патишта.

Прочитајте и...  Природни лекови против пролетните алергии

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote