Животински свет

Чудо на природата: Бебе зебра родено со точки, наместо линии (ФОТО)

Ретка, мала зебра со точки, наместо со линии по крзното била забележана во дивините низ Кенија.

Специјалист за диви животни објасни дека бебето е родено со вид на меланизам, што е обратна состојба од албинизмот.

Прочитајте и...  Не сака да слушне за пензија: 98-годишен дедо се врати на работа, а еве што им порача на луѓето кои секогаш се жалат
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно

To Top
Close