kuzman chad

Скопје рекордер во загаденост, не се преземаат никакви мерки. Денес на социјалните мрежи се прошири слика од студентскиот дом Кузман Јосифоски – Питу од кој се издига црн чад.

Пред неколку месеци беа одобрени девет милиони денари за замена на стариот систем за греење на студентскиот дом кој користи мазут, кој емитира над 28 килограми ПМ2.5 честички, а исто толку и ПМ10 честички.

kuzman chad

Прочитајте и...  Храбро се бори со сите препреки: Да и помогнеме на Марија да добие протеза за раката
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за