Македонија

Да помогнеме: Ученици собираат помош за другаче кое со братчето останаа без родители

На социјалните мрежи е објавен повик за помош која се собира за дете на кое осталано без двајцата родители. Апелот Досие го пренесува така како што е објавен во целост.

Извор: Досие.мк

Прочитајте и...  ЈСП од утре со редуциран возен ред

Најпопуларно

To Top