in

Да спасиме детски живот: Апел за помош на 9-месечната Илина која се бори со рак

Животот знае да биде суров и некои лица уште од најмала возраст да ги постави пред најтешките животни битки. Една од нив е 9-месечната Илина.

На малото девојче од Скопје му беше дијагностициран Неуробластом (тумор на надбубрежната жлезда). Поради големината на туморот, Илина морала да биде итно оперирана.

За среќа, операцијата поминала успешно, но таа ќе мора да продолжи да се лекува и да прима терапии.

Да бидеме хумани и сите заедно да му помогнеме за семејството на Илина со олеснување на финансиските трошоци.

Броеви за донација

143 486 (A1)

143 102 (Телеком)

Сметка за донација

210501745079422
НЛБ Банка АД Скопје
Цел на дознака: Донација за Илина Блажевска

Сметка за донација од странство

IBAN CODE: MK 07210501745079422
SWIFT CODE: Tutnmk22
Цел на дознака: Донација за Илина Блажевска

Прочитајте и...  Страдате од депресија? Дозволете оваа анимација со куче да ви помогне да се справите

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote