Илда Шаулиќ, ќерка на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, кој загина на почетокот на годинава, објави емотивна песна „Солза“, која ја посвети на трагично настраданиот татко.

Емотивната песна и стиховите ја расплакаа јавноста, но новото видео дефинитивно ги стопи сите срца.

Имено на снимката, ќерката на Илда, Ема од збор до збор ја пее песната посветена на нејзиниот дедо.

View this post on Instagram

❤️EMA❤️

A post shared by Ilda Saulic (@ildasaulic) on

Прочитајте и...  Момче дознава дека ќе добие брат или сестра, а заради неговата реакција сите плачат од смеа (ФОТО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде