Забава

Да ви го стопи срцето: Малата Ема пее песна посветена на трагично настраданиот дедо Шабан

Илда Шаулиќ, ќерка на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, кој загина на почетокот на годинава, објави емотивна песна „Солза“, која ја посвети на трагично настраданиот татко.

Емотивната песна и стиховите ја расплакаа јавноста, но новото видео дефинитивно ги стопи сите срца.

Имено на снимката, ќерката на Илда, Ема од збор до збор ја пее песната посветена на нејзиниот дедо.

View this post on Instagram

❤️EMA❤️

A post shared by Ilda Saulic (@ildasaulic) on

Прочитајте и...  (18+)Највалканиот филм за возрасни досега- акција на Pornhub за намалување на пластичниот отпад
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top