Македонија

„Да живее Македонија“ – Мико го развеа сонцето од Кутлеш на највисокиот врв во Јужна Аризона

Американскиот лобист за македонската кауза Џејсон Мико позира со претходното македонско државно знаме со сонцето од Кутлеш, откако се искачи на највисокиот планински врв во Јужна Аризона.

Прослава на Денот на независноста на Република Македонија цела седмица- тука, на врвот Монт Рајтсон на планината Санта Рита, највисока точка во Јужна Аризона на 9.456 стапки (2.882 метри). Да живее Македонија!“, напиша на Фејсбук почесниот конзул на Македонија во Тусон, Аризона, кого сегашната власт во февруари годинава.

Прочитајте и...  "Нетфликс" ќе снима тв-серија во Македонија
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top