Даниел Кајмакоски повторно учествува во „Твоето лице звучи познато“. Како еден од најдобрите учесници и победник во третата сезона, македонскиот пејач беше повторно поканет за да биде дел од хуманитарното српско шоу.

Во првата епизода, Даниел се трансформираше во „Најдобриот шоумен“. Тој се претвори во ликот на Хју Џекман од филмот „The Greathest Showman“.

Погледнете го неговиот настап:

View this post on Instagram

Tlzp 5 😎 show must go on..

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Прочитајте и...  Никола и Столе со преработка на светскиот хит „Señorita“
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде