Случувања

Даниел Кајмакоски како Хју Џекман од „The Greatest Showman“ во „Твоето лице звучи познато“ (ВИДЕО)

Даниел Кајмакоски повторно учествува во „Твоето лице звучи познато“. Како еден од најдобрите учесници и победник во третата сезона, македонскиот пејач беше повторно поканет за да биде дел од хуманитарното српско шоу.

Во првата епизода, Даниел се трансформираше во „Најдобриот шоумен“. Тој се претвори во ликот на Хју Џекман од филмот „The Greathest Showman“.

Погледнете го неговиот настап:

View this post on Instagram

Tlzp 5 😎 show must go on..

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Прочитајте и...  Пожарникарите слават: Конечно дожд во Австралија – нов жежок бран кон крајот на неделата (ВИДЕО)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top