Случувања

Децата кои скокнаа од балкон во земјотресот добија специјална награда од премиерот

Премиерот на Албанија Еди Рама им приреди изненадување на двете деца Аурелин и Алејсон, кои за да се спасат од земјотресот скокнале од балкон од своите домови. Се здобија со повреди, но успеаја да закрепнат, а откако излегоа од болница премиерот на Албанија им приреди изненадување.

Децата отпатуваа со него во Торино и ги запознаа Роналдо и Буфон. Тие добија подарок дресови потпишани од двајцата популарни фудбалери.

Фала многу Роналдо, ова е од големо значење не само за децата туку и за целата држава, изјави Рама, кој ги запозна фудбалерите со последиците од земјотресор.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🇦🇱Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që fluturuan nga dritaret e pallatit të tragjedisë në Thumanë, e që pasi lanë spitalin duhet të rifillojnë rrugën e jetës, që u’a urojmë të gjatë, me shëndet e gëzime❤🙏❤https://e-albania.al/dhuro/

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 6. Dezember 2019
Прочитајте и...  Потврден првиот случај на коронавирус во Германија

Најпопуларно


To Top