in

Дедо и куче живееле заедно 10 години: Кога старецот починал, миленикот на неговиот гроб направил нешто трогателно! (ВИДЕО)

Верното куче толку многу го сакаше својот починат сопственик што не можеше да престане да копа на гробот на човекот, откако бил одведен на гробиштата.

heartbroken dog tries to dig into owners tomb 1

Кучето по име Хузи одбивал да го напушти гробот. Хузи бил долгогодишен придружник на дедо Ву кој живеел во округот Фупинг на северозападниот дел на кинеската провинција Шанки.

Дедо Ву починал неодамна поради болест, а за Хузи сега се грижат децата на пензионерот. Сцената од гробиштата им ги скршила срцата и длабоко ги трогнала.

„Заедно отидовме на гробот. Тој го посети гробот неколку пати и потоа легна без да се помести“, рекла ќерката на Ву за медиумот „Пир“, кој го објави видеото.

-Видов како на кучето му доаѓаат солзи,а потоа одби да дојде со нас кога го викавме да си одиме дома, додала Ву.

Хузу бил многу близок со дедото Ву со кого минал десет години, додала Ву и напоменала дека Хузи одбил да јаде и да пие три дена откако нејзиниот татко починал.

Прочитајте и...  ВИДЕО:Камионџија предизвикува Ламбурџини на трка, резултатот ги изненади сите!

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote