Нумерологијата вели дека денешниот ден е посебен, бидејќи бројот 11, посебно кога се повторува, има исклучителна моќ. Затоа обрнете внимание на она што ви го кажуваат броевите, посебно во врска со љубовта.

Со бројот 11 се поврзува трпението, искреноста, духовитоста, чувствителноста, интуицијата, а луѓето во допир со овој број имаат посебна енергија. Кога двајца со овој број ќе се спојат, настанува магија.

Поради тоа денешниот датум има големо значење, укажува на тоа дека истапуваме од рутината и напредуваме.

Доколку имате некој за кого не можете да објасните како сте поврзани, тогаш тој сигурно е вашата втора половина. Кога ја запознаваме, чувствуваме пријатност, интимност, меѓусебно разбирање и мир.

11 ноември ни дава можност да излеземе од рутината и живот за кој сме мислеле дека така треба да го живееме и да доненеме одлука да бидеме дел од некој поголем план. Ако сте сами вашата сродна душа е тука некаде, бидејќи ова е месец на судбоносни средби.

Прочитајте и...  Рајско село близу Сараево посветено на Тоше Проески
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде