Десет пожарникари успеаја да го изгаснат пожарот што пеплоса покрив на куќа во Тафталиџе

Утрината во 8 часот било пријавено дека пожар зафатил куќа во скопско Тафталиџе, јави ТВ 24.

По интервенција на пожарникарите, комплетно е изгаснат пожарот што утринава изби во куќа на улицата „Будимпештанска бр.31“ во скопско Тафталиџе.

Според информациите на ТВ 24, причина за пожарот е расипан бојлер.

Пожарникарите утрината се бореа со пожарот кој комплетно ја уништи покривната конструкција и потпокривот на куќата.

За среќа, нема повредени.

Извор: ТВ 24

Прочитајте и...  Безживотно тело пронајдено кај Канео
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде