Девојче пренесено во Градска болница откако била згмечена од вратата во автобус на ЈСП

Малолетно девојче било згмечено од вратата во автобус на ЈСП. Девојчето се здобило со повреди по што паднала и била префрлена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

jsp

Несаканиот настан се случил вчера во правец кон Чаир, а случајот го пријавила мајката на девојчето.

Од МВР го потврдуваат случајот и велат дека се работи на негово расчисутвање.

Извор: Република

Прочитајте и...  Да бидеме хумани и да му помогнеме на малиот Лео
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде