Случувања

Девојчето што ја расплака Србија: Хелена не знае дека има тумор на мозокот, ја лажат дека е модерно да и падне косата

Хелена Гавран е девојчето кое успеа да ја расплаче Србија.Таа има само четири години и боледува од тумор на мозокот.

helena gavran

Хелена замина на првиот циклус операции и хемотерапии во Париз. Лекарите се надеваат дека процесот ќе биде успешен но оти е потребно многу време и пари. Целиот оперативен третман може да чини и до 500.000 евра.Затоа родителите на девојчето апелираат за помош која им е најпотребна во овој момент.

helena gavran 2 640x378

Хелена не знае дека боледува од тешка болест па родителите ја лажат дека има вирус. Полека ја спремаат и за она што мора да се случи-а тоа е паѓањето на косата. И велат дека тоа е модерно во Париз и оти сите носат перики.

Прочитајте и...  МОНСТРУМ: Сопругата и трите деца си ги полеал со бензин и ги запалил!
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top