in

Девојка го рекреираше изгледот на Хилда – првата покрупна пин-ап девојка од 50-тите (ГАЛЕРИЈА)

Додека не ја видите Хилда со сопствени очи, една богиња на шармот која на животот му дава посебна смисла, нема да бидете свесни колку само не знаете да уживате во него.

Нејзината филозофија е едноставна – среќата е нешто што на сите ни недостасува.

Инаку, оваа госпоѓа Хилда е цртан лик од ’50-тите. Креација е на уметникот Duane Bryers, посветена на сите тогашни жени, но и за сите денес.

Хилда инсприраше многу жени ширум светот, особено активистката Ејми Пенс-Браун, која одлучи да рекреира некои од иконските илустрации на овој цртан лик. Погледнете ги нејзините рекреации во галеријата подолу.

Прочитајте и...  Фотограф од Австралија цела деценија фотографирал бранови и резултатите се прекрасни

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote