Животински свет

ФОТО+ВИДЕО: Џиновската панда По роди близначиња

На 6 јули во Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding во Кина. Братчето е тешко 211.6 грама, а сестричката 209 грама. Овие близначиња се досега најтешките новородени џиновски панди близнаци. Просечно, новородена џиновска панда тежи 150 грама.

Фото: iPanda

Прочитајте и...  ФОТО: На Антарктикот глетка како од хорор филм, мразот во крваво црвена боја
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top