in ,

Џокси и хорот „Мирче Ацев“ со карантин преработка на хитот „На велигден сум се заљубил“

Пејачот Џинас Папас Џокси заедно со академскиот хор „Мирче Ацев“ од изолација ја преработија песната „На Велигден сум се заљубил“, која е препознатлива кај нас заовој период од годината.

Прочитајте и...  Ќе се снима филм за Аркан и Цеца, еве дел од актерите

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote