in

Дизни со нова линија на венчаници инспирирани од Дизни принцезите (ФОТО)

Ако сте од луѓето кои пораснале гледајќи ги филмовите на Дизни и сте сонувале за ваша свадба како од бајките, оваа статија е за вас! Бутикот за венчаници Аllure Bridal во соработка со Дизни ја претстави својата нова колекција на венчаници инспирирана од филмовите на Дизни. Колекцијата „The Disney Fairy Tale Weddings“ вклучува 16 различни стилови. Цените се движат од 1.200 до 10.000 американски долари.

Тиана

Tiana

Ариел

Ariel

Заспаната убавица

Aurora

Пепелашка

Cinderella

Снежана

Snow White

Покахонтас

Pocahontas

Бел (Убавицата и ѕверот)

Belle

Ариел

Ariel

Јасмин

Jasmine

Рапунзел

Rapunzel

Пепелашка

Cinderella
Прочитајте и...  10 несекојдневни библиотеки кои изгледаат како да се од магичниот свет на Хари Потер

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote